Mis asi on laen – teavad praktiliselt kõik, sest enamus elanikkonda annab ära igakuiselt osa oma palgast pangale kunagi võetud laenu tagasimaksmiseks. Ühed on seda võtnud rikki läinud televiisori asemel uue ostmiseks, teised on lihtsalt reklaami ohvriteks langenud ja raha laenanud, sest nii on moes. Ennem oli laenu vormistamise protseduur küllaltki keeruline, pidi esitama töökohalt palgatõendit viimase kuue kuu eest, pangakonto väljavõtet, et teil pole muid laene ega võlgasid ning te olete maksevõimeline inimene. Kogu asjaajamine võis venida kuni paar nädalat, kui mitte isegi kauem.

Tänapäeval võib saada laenu ilma palgatõendita ja ilma konto väljavõtteta praktiliselt igas pangas. Muidugi arvestades laenuandja riski on see küllaltki väike summa. Võib valida kas kiirlaenu või väikelaenu. Laenutaotlust saab esitada kas online režiimis või pangakontoris. Otsuse vastuvõtmine võtab aega paarist minutist kuni 48 tunnini.

On olemas mõned aspektid, mida võetakse arvesse taotluse läbivaatamisel. Teie vanus peab olema 18 kuni 70 eluaastat, te peate olema kas riigi kodanik, kus te võtate laenu,  või omama selles riigis elamisluba. Ja muidugi peate omama sissetulekut. See peab olema stabiilne ja kõrge. Sissetuleku suurust märgite te taotlusele ning teid usaldatakse ausõna peale kuna enamik ettevõtteid maksab töötasu ümrikus.