Üldiselt on 5000 eurot suurim laen, mida ilma tagatiseta väljastatakse. Ilma tagatiseta laenu pakuvad enamik laenufirmasid, kui nii suure summa laenamiseks tuleb kindlasti mitmeid tingimusi täita.

Selleks, et teil oleks laenu kohta kõige põhjalikum info soovitame tingimusi uurida laenu andva ettevõtte kodulehelt.

Tavaliselt on 5000 euro suurune laen tarbimislaen, sest enamik kiirlaenu andvaid ettevõtteid päris nii palju laenu ei anna.

[insert_php] include(‘wp-content/themes/Centum/table2.php’); [/insert_php]

 

Kuna 5000 eurot on võrdlemisi suur laen nõutakse kindlasti stabiilset sissetulekut ehk netopalka.

Samuti uuritakse põhjalikumalt senist krediidikäitumist ning kulutamisharjumusi. Seda kõike küsitakse teilt kui täidate tarbimislaenu avaldust.

Tarbimislaen on oma olemuselt nii öelda odav laen, sest selle intressid on soodsamad kui enamikel kiirlaenudel ning paljuski saab seda võrrelda pangalaenuga.

Laenu tagasimakseperiood algab mõnest kuust ning ulatub aastatesse.

See on põhjus miks peaksite enne 5000 euro suuruse laenu võtmist endale pisut aega võtma ja järele mõtlema, kas ja milleks teil sellist laenu üldse vaja on.

Nii suure laenuga saab teha nii mõndagi, võite näiteks osta endale uue kasutatud auto, renoveerida kodu, uuendada tehnikat, minna õppima või hoopiski reisile.

Tarbimislaenu võttes teilt isegi ei küsita, milleks te oma laenu kasutate.

Nõuanded 5000 euro suuruse laenu võtmiseks

  • 5000€ on ahvatlevalt suur summa, ent ära laena seda, kui sul ei ole kindlat pikaajalist stabiilset sissetulekut või on oht, et lähiajal võib sul selline sissetulek kaduda. Võta sellises suuruses laen ainult otstarbeks, mis on vältimatu – ära laena kunagi teiste laenude tagasi maksmiseks või hasartmängude jaoks. Parim on võtta laen eesmärgiga see summa panustada pikaajalise eseme soetamiseks.
  • 5000 eurot tasub laenu võtta ainult juhul kui olete majanduslikult kindla sissetulekuga inimene, teie netopalk peab olema keskmiselt kõrgem, et sellise laenu tasumisega hakkama saada. Lisaks ei tohi teil olla palju teisi väljaminekuid ega maksehäireid. Üldiselt on nii suure tarbimislaenu tingimused üsna karmid ning see on laenu suurusest lähtudes ka arusaadav.
  • Kuna mitte ühtegi laenuotsust ei tohiks teha pikemalt järele mõtlemata, siis kasutage kolme päeva reeglit. See tähendab, et peale laenu võtmise soovi tekkimist mõelge selle üle veel kolm päeva. Kui pärast sellise aja möödumist soovite endiselt laenu võtta on teie otsus korralikult läbi mõeldud. Selle kolme päeva jooksul mõelge ka sellele, millised muutused toob sellise laenu võtmine kaasa teie igakuistesse rahaasjadesse.

Soovite laenata 5000 eurot kinnisvara soetamiseks

Kinnisvara ostmisel nõutakse sageli sissemaksu ehk omafinantseeringut. Mida teha, kui teil sellist raha pole?

Paljud inimesed kasutavad sellistes olukordades võimalust võtta tarbimislaen ja tasuvad sellega kinnisvara omafinantseeringu.

Võttes sellisel eesmärgil laenu 5000 eurot aitab see teid välja 50 000 eurot maksva kodu ostmisel, sest omafinantseering on keskmiselt 10%.

Siiski ei tasu sellise otsusega kiirustada, sest see tähendab ühe laenu asemel kahte laenu, mille maksmine on juba tunduvalt keerulisem, kui esialgu tunduda võib.