Mis on tarbimislaen?

Mis on tarbimislaen?Tarbimislaen on väikelaen, mida võetakse eesmärgiga tarbida, näiteks osta vajaminev tehnika, uus külmkapp, finantseerida õpinguid või minna reisile.

Nagu nimest juba tuletada võib on väikelaen loodud mistahes toote või teenuse tarbimiseks, sageli pole seda vaja ka põhjendada. Sellepärast on väikelaen üks populaarsemaid laenutooteid inimeste seas.

Tarbimislaenu väljastab enamik ettevõtteid, mis laenu andmisega tegeleb ning selle teeb populaarseks just asjaolu, et te ei pea laenu otstarvet mitte kuidagi põhjendama ja saate sellega teha, mida soovite.

Olenevalt summast on tarbimislaen ehk väikelaen eristatav tagatise poolest. Väiksemate laenude puhul tagatist ei nõuta, kuid suurema summa laenamisel võib see vajalikuks osutuda.

Laenu tagatiseks võib olla nii auto, kui kinnisvara.

Tingimuseks on see, et tagatis peab teile kuuluma.

Mis põhjusel on mõistlik võtta väikelaenu?

Mis põhjusel on mõistlik võtta väikelaenu?Üks kõige levinumatest põhjustest miks võetakse tarbimislaenu on soov otsa autot või kinnisvara.

Väikelaen on sellisel juhul hea võimalus, sest seda on palju lihtsam ja kiirem taotleda, kui pangalaenu.

Olenevalt laenusummast võib selline laen olla ka tagatisevaba, mis on suureks plussiks inimestele, kes tagatist ei oma.

Tarbimislaenu miinuseks on aga kõrgemad intressid.

Kinnisvaralaen või autolaen on kindlasti palju soodsamad laenuteenused, kuid need laenud on pisut teistsuguste nõudmistega ja nende taotlemine võib osutuda keerulisemaks ning aega nõudvamaks.

Auto saab alati ka liisingusse võtta, mis on hea alternatiiv laenu võtmisele. Kui aga uurida ainult intresse ilma teisi tingimusi kõrvutamata, siis on väikelaen palju soodsam, kui kiirlaen ehk sms laen.

Millised on tarbimislaenu tingimused?

Millised on tarbimislaenu tingimused?

 • Tarbimislaenu summad jäävad vahemikku 500–10 000 eurot ning tagasimakse perioodid vahemikku alates 6 kuud kuni 7 aastat – see kõik oleneb otseselt laenu suurusest. Siiski on tarbimislaenu võimalik võtta ka kõigest 300 eurot.
 • Nagu mistahes laenu peab ka väikelaenu puhul inimesel olema stabiilne netopalk. Laenutaotluse täitmisel tuleb esitada mitmeid erinevaid andmeid sissetulekute ja väljaminekute kohta. Laenu saamiseks tuleb enamikul juhtudest esitada ka konto väljavõte. Siis hakkab laenu väljastav ettevõtte teie krediidivõimekust kontrollima, sealhulgas teeb päringu maksehäirete registrisse.
 • Pidage meeles, et kui teil esineb maksehäireid, siis on laenu võtmine peaaegu võimatu, eriti veel laenu võtmine suuremas summas. Pole ühtegi ettevõtet, mis annaks väikelaenu makseraskustes inimesele. Selle põhjuseks on risk antud laenu tagasimaksetest ilma jääda, mis on tegelikult mõistlik põhjus keeldumiseks.
 • Väikelaenu põhiline tingimus on püsiv igakuine sissetulek, milleks sobib netopalk, pansion, erinevad toetused või muud sissetulekud, mis teile stabiilselt laekuvad. Samuti on oluline ka see, et teie väljaminekud oleksid sissetulekutega tasakaalus.
 • Levinud on ka tarbimislaenu andmine alates teatud vanusest isikutele. Kuna tarbimislaen on tavalisest kiirlaenust suurem laen, siis enamike laenuettevõtete vanusepiirang sellise laenu väljastamiseks on vähemalt 22 eluaastat, see piir võib olla ka 25 eluaastat.

[insert_php] include(‘wp-content/themes/Centum/table2.php’); [/insert_php]

Levinumad küsimused tarbimislaenu kohta:

Mis on tarbimislaen?
Tarbimislaen, teise nimega väikelaen on teenuse või toote tarbimiseks väljastatav laen. Sellist väikelaenu võib kasutada uue tehnika, kinnisvara või auto ostmiseks, aga ka õpingute või reisimise finantseerimiseks. Kuna tarbimislaenu summad on suuremad, on selle intressid madalamad ja laenutingimused võrreldes kiirlaenuga palju mõistlikumad.
Kas tarbimislaenu tagasimaksmist on võimalik pikendada?
Jah. Laenu pikendamisperioodid varieeruvad nädalast kuni 30 päevani. Selleks tuleb laenu andnud ettevõttele teha vastavasisuline avaldus ning tasuda laenu pikendamise tasu.
Krediidikonto, mis see on?
Krediidikonto on väga sarnane krediitkaardile, mis tähendab, et teil on konto, millel on teatud summa raha, vastavalt teie krediidivõimekusele, kust te vajaduse korral laenu saate võtta. Kui te laenu ei vaja, siis lisatasusid teile ei rakendu. Krediidikonto on hea abiline ootamatute kulutuste katmiseks, sest sealt saate laenu võtta just niipalju, kui parasjagu vajate.
Kuidas kujuneb minu maksevõimekus?
Selleks, et üldse laenu saada kontrollib laenuandja teie tausta Krediidiinfost, kui teil maksehäired puuduvad, siis ei tohiks teiste dokumentide korrasolekul laenu saamisega probleeme olla. Lisaks sellele on laenu saamiseks oluline, et teie sissetulekus ja väljaminekud oleksid tasakaalus. Seda kontrollitakse teie konto väljavõttelt.

Laenu taotlemine

Kui suures summas tarbimislaenu antakse?
Enamik tarbimislaenu summasid on kuni 10 000 eurot, saab võtta ka väiksemaid summasid, maksimumi võtmise kohustus puudub. Laenu suurus oleneb ka teie enda krediidivõimekusest, sissetulekutest ning väljaminekutest. Väikseim tarbimislaen on 300 eurot.
Mida teha, kui ei saanud laenu?
Laenutaotlus lükatakse tavaliselt tagasi kolmel põhjusel: teie netopalk on kas liiga väike/ebastabiilne, teil on liiga palju muid kohustusi või esineb maksehäireid. Kui teie laenutaotlus lükatakse tagasi maksehäirete pärast, siis suure tõenäosusega teile laenu ei antagi, kui liigsete kulutuste pärast, tuleb enne uue laenu võtmist oma kulutusi tunduvalt vähendada.
Kui kallis on tarbimislaen?
Tarbimislaen on näiteks palju odavam kui kiirlaen, kuid siiski jääb selle intress paarikümne protsendi juurde. Kui teete enne laenu võtmist põhjalikumat uurimistööd, võite leida ka mõne laenufirma, mis pakub tarbimislaenu ilma intressita, seda eriti juhul kui teist saab nende uus klient. Soodsamad tingimused laenu võtmisel võiks kindlasti olla üks põhjus, miks pisut põhjalikumat uurimistööd teha.
Kui kaua saab tarbimislaenu tagasi maksta?
Tarbimislaenu nagu ta teiste laenuliikide puhul on teil võimalus tagasimakseperioodi ise valida, tavaliselt ulatub see paarist kuust kuni 5 aastani. Kui soovite võtta suuremat laenu, siis oleks mõistlikum valida pikem laenu tagasimakseperiood.

Tarbimislaenu tingimused

 • Laenu taotlejal peab olema stabiilne netopalk
 • Laenu taotlemiseks peab olema vähemalt 22-aastane. Mõned laenufirmad väljastavad tarbimislaenu ka alates 25 eluaastast.
 • Laen peab olema tagasi makstud enne 70 eluaasta täitumist.
 • Laenu võtta soovija peab olema, kas Eesti Vabariigi kodanik või siin alaliselt elama.
 • Inimesel, kes soovib väikelaenu võtta ei tohi olla maksehäireid.
 • Samuti ei tohi laenu võtta soovijal olla samalt teenusepakkujalt võetud aktiivset laenu või maksmata laenu.

Tarbimislaenu taotlemine

Tarbimislaenu taotlemineEnne mistahes laenu taotlemist tuleks oma otsus põhjalikult läbi mõelda, sama kehtib ka tarbimislaenu ehk väikelaenu puhul. Kindlasti uurige eelnevalt mitmete laenu andvate firmade pakkumisi, sest ainult nii saate laenu enda jaoks kõige sobivamatel tingimustel.

Vaatamata sellele, et tarbimislaenu pakkumiste võrdlemine võin tunduda igav ja aeganõudev, võib see teile sadu eurosid säästa, samuti garanteerib kõige paremad laenu võtmise tingimused.

Ärge unustage, et kui võtate väikelaenu esimest korda peate lisaks avalduse täitmisele ja konto väljavõtte esitamisele ka oma isiku tuvastama.

Mõned laenu andvad ettevõtted võimaldavad seda teha ka kodust lahkumata, näiteks Id-kaardiga interneti teel. Kui otsus teie väikelaenu suhtes on positiivne laekub raha teie arveldusarvele väga kiiresti, keskmiselt kuni tunniga.

Nii leiate enda jaoks sobivama tarbimislaenu:

 • Külastage erinevaid tarbimislaenu pakkuvate ettevõtete lehekülgi ja kasutage nende veebilehel olevaid laenukalkulaatoreid. Nii saate tuvastada enda jaoks kõige paremini sobivama laenu pikkuse ja saate teada, kui suur on teie kuumaks.
 • Kindlasti lugege läbi kogu laenu lisainfo, sest seal on kirjas põhjalikumad tarbimislaenu
 • Kui olete enda jaoks sobiva laenu välja valinud, täitke taotlus ära ja jääge edasisi juhendeid ootama. Kindlasti võtab teiega ühendust ka laenufirma esindaja, et infot täpsustada.

Nii leiate enda jaoks sobivama tarbimislaenuTarbimislaenu võite võtta milleks iganes, siiski veenduge, et kasutate seda sihtotstarbeliselt. Kui taotlete laenu õppimisega seotud kulude katmiseks, siis veenduge, et te selle laenu eest ka need kulutused katate. Väikelaenu puhul on hea see, et otseselt mitte ükski laenufirma ei küsigi teilt milleks te seda laenu tegelikult kasutate ja piiranguid sellel pole.

Kui teie netopalk jääb väikelaenu saamiseks pisut kesiseks, võite kaaluda ka kinnisvara tagatisel tarbimislaenu võtmisele peale. Sellisel juhul on laenu taotlemise protsess pisut keerulisem, kuid võimaldab teil laenata suurema summa.

Enne laenu võtmist mõelge enda jaoks kõik läbi, eriti see kas ja milleks üldse tarbimislaenu võtta. Iga laen on kohustus ja kuna väikelaenu summad on tavalisest suuremad, maksate seda ka tagasi kauem kui kiirlaenu – seega ärge kartke enne tähtsa otsuse tegemist pisut järelemõtlemisaega võtta.

Parem võtta läbimõeldud laen, kui oma otsust hiljem kahetseda, laenumaksetega hätta jääda või isegi maksehäirete registrisse sattuda.