Autolaen – laen auto tagatisel

Autolaenu pakuvad järgmised laenufirmad:

Laenuandja Laenusumma Laenuperiood Intress
Mogo.ee 500 – 10 000€ kuni 72 kuu. 42% aastas esita taotlus »
Inbank.ee 300 – 10 000€ 6-60 kuu. alates 9,9% aastas esita taotlus »
Bigbank.ee 500 – 15 000€ kuni 72 kuu. alates 8,9% aastas esita taotlus »
Laen.ee 500 – 50 000€ 1-60 kuu. alates 2,5% kuus esita taotlus »

Autolaen – laen auto tagatisel – see on üks laenuliikidest, kus tagatiseks on auto. Sellist teenust pakub Mogo.

Mogo

autolaen - laen auto tagatisel

Mogo – tõesti kiiresti, soodne ja lihtne saada laenu oma pangakontole.

Siin on võimalik saada vaid ühe päeva jooksul laenusummat suuruses, mis moodustab kuni 90% auto turuhinnast. Siin mõeldakse ka selle peale, kuidas muuta teie tagasimakseid kergemaks. Kusjuures tagatiseks võivad olla mitte ainult autod, vaid ka muud transpordivahendid.

Taotluse esitamine käib kliendile kõige sobilikumal viisil, milleks võivad olla:

 • veebilehel näidatud telefoni teel;
 • veebilehe kaudu;
 • esinduses kohapeal.

Taotlust vaadatakse läbi kolmekümne minuti jooksul. Peale seda kontrollitakse andmete õigsust ning edasi on juba vaja teha sissemakset, mis moodustab 10% soetatava auto maksumusest.

Edaspidi võtab Mogo kõik enda kätte ning kannab raha otse müüja pangakontole.

Alates sellest hetkest saate te juba autot kasutada.

Mida on vaja teada:

 • Autolaen - laen auto tagatiselsoetatud autoga võib sõita välismaale, kuid üksnes Schengeni leppe riikidesse;
 • laenusumma tagasimaksmine käib varem koostatud graafiku alusel, mis on märgitud ka lepingusse;
 • arvestades teie hõivatusega, on siin kombeks saata sms-teavitust teie mobiilinumbrile;
 • soovi ja võimaluse olemasolul saab tagastada laenu ka enne märgitud tähtaegaесли. Selline autolaen pakkub teile ainult rõõmu;
 • laenu maksimaalseks tähtajaks on 72 kuud;
 • aoto hindamine on Mogo’s täiesti tasuta. Laenu lepingutasu on 5%;
 • laenu saamisel registreeritakse autot ilmtingimata kliendi nimele, autoliisingu puhul pole selline tegevus võimalik.

Esita taotlus

 • Mogo võimaldab autolaenu võtta juba olemasoleva auto tagatisel.
 • Laenu antakse kuni 90% ulatuses tagatise väärtusest ning seda saab tagasi maksta kuni 72 kuud.
 • Maksimaalne Mogo autolaen oleneb otseselt teie tagatiseks oleva auto väärtusest.
 • Mogo puhul on positiivne fakt, et tagatiseks oleval autol ei ole vanuse piirangut.
 • Vaatamata sellele, et teie auto on autolaenu tagatiseks, saate sellega edasi sõita.

Laenu saamise tingimused

Laenu väljamaksmiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused:Laenu saamise tingimused

 • tagatiseksolevautopeabolemakindlastiregistreeritudkliendinimele;
 • kliendi maksevõime peab olema piisav;
 • peab olema kasEestiVabariigivõimuuriigikodakondsus
 • teisest liisingufirmast võetud autolaenu maksehäirete puudumine;
 • laenu saamine on võimalik kohe peale selle, kui isik on saanud 18-aastaseks.

Peale kogu laenusumma väljamaksmist võtab spetsialist teiega kolme päeva jooksul ühendust seoses auto ümberregistreerimise küsimusega. Peale selle otsustate juba teie, kelle nimele registreeritakse auto ümber. Edaspidi peab antud protseduuri teostamiseks pöörduma vastavasse asutusse. Vajalikud andmed on selleks ajaks juba saadetud, teie poolt nõutakse võtta origimaale.

Autolaenu taotlemisest lähemalt

Kui palju autolaenu antakse

Autolaenu suurus oleneb otseselt selleks, kas võtate tavalise autolaenu või auto tagatisega laenu. Tagatisega laenu puhul väljastatakse autolaenu 90% ulatuses tagatiseks oleva auto väärtusest. Kui võtate ilma tagatiseta autolaenu või muud laenu auto ostmiseks on summad maksimaalselt ligikaudu 10000 eurot.

Kas maksehäirega on võimalik autolaenu võtta?

On ettevõtteid, kes annavad tagatise olemasolul autolaenu ka maksehäirega, kuid kui teil on kehtivaid maksehäireid ei ole laenu võtmine lahendus. Pigem otsige võimalusi laenu võtmist vältida ja lahendage olemasolevad rahaprobleemid. Siiski, kui tunnete, et siiski vajate autolaenu, on enamasti ainukeseks võimaluseks tagatise olemasolu.

Kas ilma püsiva igakuise sissetulekuta saab laenu?

Üldiselt ilma igakuise sissetulekuta laenu ei anta, see on laenufirma jaoks riskantne, sest pole teada, kuidas ja millest te omalaenu osamakseid tasute. Võite proovida võtta tagatisega autolaenu, sest tagatise tõttu on sellise laenu tingimused paindlikumad. Siiski tasuks enne laenu võtmist põhjalikumalt järele mõelda, sest stabiilse sissetuleku puudumine ei ole hea eeldus mitte ühegi laenu võtmiseks.

Kas tagatiseks oleva auto vanus on oluline?

Otseselt ei ole, autolaenu puhul oleneb laenu summa pigem tagatise väärtusest. Kui teil on tõesti vana ja halvas seisus auto, siis laenuandja annab teile laenu väiksemas summas. Kui soovite osta kasutatud autot võiksite kaaluda ilma tagatiseta autolaenu võtmist.

Kas autolaenu saab võtta, kui on liising?

Liisingus olevat autot ei ole kahjuks võimalik tagatisena kasutada, sest see kuulub kuni liisingu täieliku tasumiseni liisingfirmale. Kui teil on lihtsalt autoliising ning te autot, mille peale liising on võetud tagatisena ei kasuta, pole mingit probleemi autolaenu võtmisel. Autolaenu tagatisena on võimalik kasutada ainult teile endale kuuluvat sõidukit.

Kui suur on autolaenu intress?
Autolaen on üldiselt soodne laen, eriti kui tegemist on tagatisega laenuga. Tagatise olemasolu autolaenu võtmisel hajutab laenufirma riski. Eestis levinud autolaenude intress pole tavaliselt üle 20%. Autolaenu intress oleneb paljuski ka laenatavast summast ja laenu väljastavast ettevõttest.
Kas autolaenu saab võtta eraisikult auto ostmiseks?

Kui soovite võtta tagatisega autolaenu, siis üldiselt tuleks uus sõiduk osta ettevõttest. Eraisikult auto ostmiseks sobib paremini laen, mille sihtotstarve pole rangelt piiritletud.

Kui kaua saab autolaenu tagasi maksta?

Autolaen on soodne ja paindlik laen, mida saab tagasi maksa alates mõnest kuust kuni viie aastani. Täpsemad laenu tagasimakse tingimused olenevad laenu väljastanud ettevõttest. Enne kui laenuperioodi valima hakkate mõelge korralikult oma igakuised kulutused läbi, sest autolaenu puhul on tegu tunduvalt suurema ja pikaajalisema laenuga, kui seda on kiirlaen.

Millal eelistada tagatiseta autolaenu?

Ilma tagatiseta autolaen sobib hästi, siis kui soovite osta kasutaud autot, sest siis ei ole vaja muretseda lisatingimuste pärast, mis tekivad tagatisega autolaenu puhul.  Saate osta täpselt sellise auto nagu soovite ning laenu väljastava ettevõttega kokku leppida mõistliku autolaenu tagasimaksegraafiku.

Võttes tagatisega autolaenu on võivad laenufirmadel olla kehtestatud omad reeglid nagu näiteks: kust te autot osta võite, kui vana see auto maksimaalselt olla võib, jne.

Tagatiseta laen sobib hästi auto soetamiseks eraisikult või kasutatud auto ostmiseks, kuna ei sea ostetavale sõidukile nii palju reegleid, mida laenu saamiseks täitma peaks. Ilma tagatiseta autolaenu puhul saate osta vabalt autot internetist, kuulutuste portaalist, jne kohtadest kust ise soovite. Samuti on tagatisega laenu puhul hea see, et otseselt enamik laenu andvatest ettevõtetest ei küsi teil, milleks te laenu kasutate.

Tagatisega autolaenu puhul on võimalik laenu võtta kogu auto ostuhinna ulatuses, tagatisega laenu puhul peab teil endal 10% olemas olema, sest laenu antakse ainult 90% ulatusest tagatiseks oleva auto väärtusest.

 

Tagatiseta autolaen:

 • Tagatiseta autolaenu saab keskmiseks alates 500 – 5000 euroni,
 • Kõige levinum laenu pikkus jääb vahemikku 3 – 60 kuud (5 aastat)
 • Tagatiseta autolaenu intressid on soodsad ja algavad 1,5% kuus
 • Juhul kui teil peaks maksehäireid olema, siis tagatiseta autolaenu te kahjuks võtta ei saa.

Tagatisega autolaenudest

Tagatisega autolaenudest

 • Tagatisega autolaenu võetakse enamasti siis, kui soovitakse osta uut ning kallis autot ning endal jääb raha puudu. Tagatiseta autolaen on maksimaalselt 5000 eurot, seevastu tagatisega laen võib ulatuda 50 000 tuhandeni. Siiski ei tasu unustada, et tagatiseks olevale autole kehtivad samuti nõuded.
 • Tagatisega autolaenu miinuseks on see, et tagatiseks oleva auto peate laenufirma nimele ümber kirjutama ning enda nimele saate selle tagasi alles siis, kui laen on tasutud. Seevastu lubab laenu andev firma enamasti inimestel oma autodega edasi sõita ning jääte auto tehnilisse passi kirja, kui kasutaja.
 • Teine variant on selline, et laenu andev ettevõte soovib, et tagatiseks olev auto seisaks nende ettevõtte parklas, järelvalve all. Sellisel juhul pakutakse teile küll madalamaid laenu intresse, kuid teil puudub õigus laenu tagatiseks olevat autot kasutada.
 • Tagatisega autolaenu võtmisel tuleb lasta laenufirmal oma auto ära hinnata, sest selle põhjal tehakse otsus palju teile laenu antakse. Hea on see, et te ei pea selleks ise kusagile pöörduma, enamasti pakuvad laenu andvad ettevõtted seda teenust ise, sest nad soovivad teie auto seisukorras ise veenduda.
 • Tagatisega autolaenu maksimaalne laenusumma on kuni 90% tagatiseks oleva auto väärtusest ning maksimaalne laenu tagasimakseperiood on 5 aastat.
 • Kui võtate tagatisega laenu, siis paljud tingimused olenevad otseselt tagatiseks oleva auto seisukorrast, näiteks kui auto on heas seisukorras võite saada suhteliselt madala laenu intressi. Kui autolaenu tagatiseks olev auto on vanem ning selle väärtus on madalam, siis seda suurem on ka teie autolaenu intress.
 • Eriliseks muudab tagatisega laenu võtmise veel ka asjaolu, et panga väljavõttel on sellise laenu otsuse tegemisel väiksem osakaal, kui tavaliselt ning põhjuseks on just tagatise olemasolu.
 • Veel üks oluline tagatisega laenu pluss on võimalus autot kokkuleppel laenufirmaga müüa ning saadud raha eest laen ära tasuda.

Tüüpnõuded tagatisega autolaenu võtmiseks:

Tüüpnõuded tagatisega autolaenu võtmiseks

 • Tagatisega autolaenu puhul pole teie auto vanus otseselt määrav tegur laenu saamisel, pigem määrab see, kui suures summas laenu
 • Autolaenu tagatiseks on sobilikud enamik autodest, mis on töötavad ning pole vanemad kui 15 aastat, välja arvatud eriotstarbelised sõidukid.
 • Autolaenu saab taotleda alates 18-eluaastast.
 • Tagatisega autolaenu puhul registreeritakse teie tagatiseks olev sõiduk ümber laenu andva firma nimele. Mõned ettevõtted võimaldavad oma klientidel kasutajana sõidukiga edasi sõita, teised mitte. See oleneb laenufirma enda sätestatud reeglitest.
 • Tagatisega autolaenul on soodne intress, mis jääb vahemikku 3-7% kuus.
 • Tagatisega autolaenu tagasimakse periood on ilma tagatiseta laenust pikem.
 • Selleks, et tagatisega autolaenu võtta peab sõiduk teile kuuluma.
 • Kui sõidate laenu tagatiseks oleva sõidukiga edasi, võidaks teilt nõuda autole lisakindlustuse tegemist.

Enne autolaenu võtmist

 • Enne autolaenu võtmist

  Juhul, kui võtate tagatisega autolaenu tuleb tagatisele teha kaskokindlustus. See on praktiliselt iga tagatisega autolaenu väljastava ettevõtte nõudmine, mis kehtib vähem kui 10 aasta vanustele sõidukitele. Nii veendub laenu väljastav ettevõtte selles, et nende tagatis on kindel.

 • Kui soovite osta ilma tagatiseta autolaenu on soovitatav see võtta pisut enne auto ostmist, sest laenu võtmine võib aega võtta ning kui te oma soovitud sõidukit broneerinud pole, võite selleks sootuks ilma jääda.
 • Kui ostate autolaenu kasutades sõiduki ettevõttelt, uurige eelnevalt ka selle ettevõtte tausta ja lugege klientide arvustusi.
 • Ostes sõiduki eraisikult veenduge eelnevalt, et see on tehniliselt korras ning võimalik teie nimele vormistada. Samuti veenduge, et autol oleks kehtiv kindlustus ja ülevaatus.

Autolaen on suurem ja pikemaajalisem laen, kui näiteks kiirlaen, sellepärast tasub enne selle võtmist eriti põhjalikult kaaluda, kas laenu võtmine on õigustatud ning teile jõukohane. Samuti uurige erinevate laenufirmade autolaenu pakkumisi, sest nii leiate endale kõige paremini sobivama laenu.

 

FerratumBank laen

[ratings]