Laenu refinantseerimine

Laenu refinantseerimineMis on laenu refinantseerimine?

Kui olete võtnud endale mitmeid laenukohustusi ning nende intressid hakkavad teile ühel hetkel üle jõu käima, siis võiblaenude refinantseerimine olla hea lahendus. Põhimõtteliselt tähendab laenu refinantseerimine uue, kuid soodsama laenu võtmist, mille abi tasute ära oma vanad ning kallimad laenud.

Selline süsteem võimaldab teil edaspidi tasuda vaid ühte laenu, mis on intressidelt soodsam ning te ei pea varem võetud kalli intressiga laenude tasumise pärast enam muretsema.

Kuna laenu refinantseerimine ei pruugi alati olla parim lahendus, siis räägime allpool sellest protsessist lähemalt.

Miks võtta refinantseerimislaenu?Miks võtta refinantseerimislaenu?

Laenu refinantseerimise eesmärk on vabaneda kallistest laenudest ja hoida kokku intresside pealt. Veel üks põhjus miks võetakse uus laen, millega varem võetud laenusid refinantseerida on võimalus luua uus ning taskukohasem laenu tagasimaksegraafik. Peale selle on ühte laenu palju mugavam tagasi maksta, kui mitut.

Hea uudis on ka see, et Eesti pangad pakuvad mitmeid erinevaid refinantseerimislaenusid!

Millal laenu refinantseerida?

Millal laenu refinantseerida?Laenu refinantseerimise puhul võib tegu olla hea võimalusega oma majandusliku olukorra parandamiseks, kuid teatud olukordades pole see siiski parem võimalus oma laenudega tegelemiseks.

Laen, millega vanasid laenusid refinantseeritakse on küll üldiselt odav laen, kuid samas on see ka suurem laen ning selle taotlemine tasuks eelnevalt põhjalikumalt läbi mõelda või näiteks finantsnõustajaga läbi arutada. On olukordi, kus uue laenu võtmine võib majanduslikku olukorda hoopis negatiivselt mõjutada. Näiteks siis, kui teie netopalk on vähenenud ja te ei saa olemasolevate laenukohustustega hakkama. Sellisel juhul pole refinantseerimislaen teie jaoks.

Bigbank refinantseerimislaen

Refinantseerimine aitab kokku hoida

Pakume refinantseerimist summas 500 – 15 000 eurot intressiga alates 9,9% laenujäägilt aastas. Laenuperiood algab 12 kuust ja võib 500- kuni 7 000-eurose laenusumma korral olla kuni 60 kuud ning 7 001- kuni 15 000-eurose laenusumma korral kuni 72 kuud.

esita taotlus »

 

Kui soovite võtta refinantseerimislaenu on soovitatav mõelda järgmistele asjaoludele:

Kas uue laenu intress on soodsam?

Kas uue laenu intress on soodsam?

Selleks, et refinantseerimislaen täidaks oma eesmärki peaks uue laenu intress olema madalam kui eelnevatel laenudel. Samuti on refinantseerimislaenu võtmisel üks oluline reegel: mitte kunagi ei tohiks võtta olemasoleva laenu tagasimaksmiseks samaliigilist laenu, näiteks asendada ühte smslaenuteisega. Selle põhjuseks on asjaolu, et laenu tingimused on liiga sarnased ja sellisel toimingul puudub majanduslik kasumlikus.

Uue laenu võite võtta juhul, kui selle laenutingimused ja intressid on palju soodsamad, kui olemasolevatel laenudel, nii maksate edaspidi vaid ühte laenu, hoiate kokku intressidelt ja võibolla saate ka soodsamad laenutingimused. Sellise tulemuseni jõutakse tavaliselt siis, kui asendatakse kallis kiirlaen või smslaen hüpoteeklaenuga, intressivõit võib olla kuni 10%. Siiski tasuks enne sellise asenduse tegemist mõelda, kas soovite panna oma vara tagatiseks, et kiirlaenu ära maksta.

Raha saate kokku hoida, kui tasute laenu ennetähtaegselt, kõige enam säästatekiirlaenu enne tähtaega tagasimaksmisega. Ärge unustage, et intressid on seda suuremad, mida pikemaks ajaks laen võetud on.

Liiga palju igakuiseid makseid?

Liiga palju igakuiseid makseid?Kui teil on igakuiselt palju erinevaid laenumakseid võib nende tasumine päris suur katsumus olla. Kõigest paari laenu haldamine võib juba piisavalt keeruline olla ning kui teil on juba mitu erinevat smslaenuosutuvad need pikema aja jooksul väga kalliks.Kui lisada sellele kõigele ka olmekohustused võib juhtuda ka nii, et lihtsalt unustate mõne osamakse tegemise.

Kui soovite oma igakuist eelarvet kontrolli alla saada ja otsite võimalusi laenumaksete summa vähendamiseks, siis on refinantseerimislaen teie jaoks. Sellise laenu suureks plussiks on pikemaajalise tagasimaksmise javäiksema igakuise laenumakse võimalus, mille tulemusena jääb teile igal kuul rohkem vaba raha.

Refinantseerimislaenu mõttekus

Oma laenu tasub refinantseerida ainult juhul kui uus laen on sellest palju soodsam. Enamik refinantseerimislaenusid on hüpoteeklaenud, see tähendab et uue laenu taotlemisega kaasneb erinevaid kulutusi.

Kuna hüpoteeklaen on laen kinnisvara tagatisel tuleb selle võtmiseks kinnisvara omada. Laenu saamiseks tuleb tagatiseks olev kinnisvara lasta ära hinnata, samuti on hüpoteeklaenul üsna kõrge lepingutasu. Eelpool mainitud kuludele lisanduvad veed notaritasud ja riigilõiv.

Kõik need kulutused võivad kokku ulatuda sadadesse eurodesse, sellepärast ei ole refinantseerimislaen kasumlik, kui laenusummade kogukulu pole suuresti erinev. Sellist laenu tasub võtta ka juhul kui tunnete, et teie käesolevad laenud on muutunud liiga kalliks ning tunnete, et ei suuda neid peagi maksta. Selle ennetamiseks sobib refinantseerimislaen hästi, sest see võimaldab probleeme vältida.

Refinantseerimislaenu tingimused

Refinantseerimislaenu võtmine toimub sarnaselt teiste laenudega, ainus suurim erinevus on see, et laenu saamiseks on vaja tagatist, milleks sobib kinnisvara.

Allpool on välja toodud mõned asjad, millega tuleb arvestada:

  • Sageli on refinantseerimislaenu võtmise põhjuseks majanduslik kehv olukord, sellepärast eeldab sellise laenu võtmine kinnisvara tagatist, sest laenuandja soovib olla kindel, et laenu kas üht või teist moodi tagasi saab.
  • Seevastu on refinantseerimislaensoodsama intressiga, kui väikelaen, mille võtmiseks on samuti tagatist vaja.
  • Refinantseerimislaenu tagatis tuleb lasta hinnata laenufirma poolt heakskiidetud hindaja poolt.
  • Mõnikord piisab laenu saamiseks ka käendajatest.
  • Tagatise vajadus oleneb paljuski laenusummast. Näiteks Bigbank pakub kuni 7000 eurost refinantseerimislaenu ilma tagatiseta. Kui soovite võtta suuremat laenu on vajalik kas tagatis või käendajate olemasolu.
  • Selleks, et refinantseerimislaenu saada peab taotlejal olema stabiilne ning piisav netopalk ning tal ei tohi olla maksehäireid.
  • Lisaks tagatisele on refinantseerimislaenu saamiseks esmatähtis sissetulek. Eelnevaid laenusid ei arvestata, sest tegu on refinantseerimiselaenuga.
  • Laenu saamiseks peab sissetulek olema tõestatav pangaväljavõtete või mõne muu dokumentatsiooniga.
  • Piirangud võivad olla ka vanusele, paljud laenuettevõtted annavad hüpoteeklaenu vanuses alates 21. aastat. Laenu tagasimakse hetkeks ei tohi inimene olla vanem kui 75 aastat.

Kuidas refinantseerimislaenu taotleda?

Kuidas refinantseerimislaenu taotleda?Refinantseerimislaenu taotlemine on lihtne. Esmalt tuleb ära täita laenufirma kodulehelt leitav avaldus ning lisada selle tõend oma netopalga kohta.Peale selle jääb vaid üle vaid laenuotsust oodata.

Kui laenu vastus on positiivne, siis tuleb minna oma isikut tuvastama, seda tagatiseta laenu puhul. Kui võtate tagatisega laenu, siis tuleb laenu vormistamiseks ettevõtte kontorisse pöörduda.

Tagatiseta laen laekub teie arvele praktiliselt koheselt, hüpoteeklaenu kättesaamine võtab pisut aega. Põhjalikuma info saate laenufirma kodulehelt või nendega ühendust võttes. Siiski mõelge enne põhjalikult, kas refinantseerimislaen sobib teie probleemide lahendamiseks.

FerratumBank laen

[ratings]