Väikelaenud

Suur laenuvõrdlus

Võrdle Eesti laenupakkumisi tasuta Leia soodsaimad laenud Taotle

Summa:
Tähtaeg:

Väike- ehk tarbimislaen – Mis on väikelaenud

потребительский кредит

Väikelaenu väljastatakseinimestele isiklikeks vajadusteks mõeldud kaupade ja teenuste ostmiseks, mis ei ole seotud nende äritegevusega. Enamjaolt on need pika kasutuseaga kaubad või olmetehnika ning samuti muud tarbeesemed. Seepärast nimetataksegi seda laenu ka tarbimislaenuks.

Kuidas saada väikelaenu

Väikelaenu online režiimis võivad saada füüsilised isikud, kes on vähemalt 18-aastased, mõningatel juhtudel antakse väikelaenu alates 21 eluaastast, samuti peab olema noorem kui 70-aastane. Kui teil esineb teistest asutustest võetud laenude maksehäireid, siis uue laenu saamise tõenäosus väheneb tunduvalt. Seepärast tuleks veenduda nende puudumises. Tagatist ega garantiid enamasti ei nõuta.

Väikelaenu vormistamine Interneti kaudu pole üldse raske. Antud protseduur koosneb mitmest etapist:

  • registreerumine finantsasutuse kodulehel, vajalike isikuandmete esitamine;
  • kinnitamine telefoninumbrile saadetud sms-i kaudu;
  • rahaliste vahendite saamine pangakontole.

Mõnesid lihtsaid operatsioone läbi tehes, saate te laenu üsna lühikese aja jooksul. Te ei pea kaua otsima ja valima parimaid kohti väikelaenu taotlemiseks. Meie veebilehel saate te leida kõige soodsamaid pakkumisi ja valida ühte nendest.

Kuidas valida väikelaenu

Kuidas valida väikelaenu

Enne kui hakata väikelaenu taotlema, tuleks mõelda läbi, millist summat te soovite võtta. Hinnake ära oma sissetulekuid ja lisavõimalusi, et arvutada välja igakuisete maksete suurust, et teie laen saaks õigeaegselt tagastatud. Te saate kasutada ka tarbimislaenu kalkulaatorit, mis on olemas enamiku laenuandjate kodulehtedel.

Laenu tähtaeg võib olla erinev ning sõltub laenu väljastavast asutusest. Mõned finantsasutused võivad anda teile laenu kuni üheks kuuks, kuid on olemas ka selliseid, kust te saate võtta väikelaenu kohe mitmeks aastaks. Mida pikem on laenu tähtaeg, seda väiksemaks kujuneb igakuine makse. On üsna tähtis ka see, et kui teil õnnestub tagastada laenu ennetähtaegselt, siis saab märkimisväärselt kokku hoida intresside pealt.

Väikelaenu erinevus kiirlaenust

Tarbimislaen erineb kiirlaenust eelkõige selle poolest, et annab võimalust saada suuremat summat pikemaks ajaks. Seoses sellega tuleks märkida ka veel ühte väga tähtsat tegurit: kiirlaenul on kõrgem intressimäär. Seega on väikelaen ideaalseks variandiks, kui te soovite soetada kallist kaupa, mida tihtipeale hakkate veel kaua aega kasutama.

Sisukord

FerratumBank laen

[ratings]