Laenud kuni 20 000€

Suur laenuvõrdlus

Võrdle Eesti laenupakkumisi tasuta Leia soodsaimad laenud Taotle

Summa:
Tähtaeg:

tagatiseta laenud

Meie veebilehel saate võrrelda kõiki käesoleval ajal pakutavaid laenuteenuseid (laenud) nagu: kiirlaen, väikelaen, ärilaen, laenud kinnisvara tagatisel, autolaen, tarbimislaen, krediitkonto, kinnisvara laen, jne.

Kui teil on põhjalikum huvi laenu võtmise vastu ja soovite teha õige valiku, olete info saamiseks täpselt õigesse kohta tulnud.

Meie veebileht ise laenu andmisega ei tegele, küll aga olemekokku kogunud palju laenu võtta soovivale inimesel kasulikku infot, mille leidmiseks ta ise palju eeltööd peaks tegema. Kas pole tore leida kõik vajaminev info ühest kohast. Soovime, et inimestel oleks enne uute kohustuste võtmist laenu näol piisavalt infot, et teha hea ja tulus valik ning leida endale selline laenuteenus nagu ta vajab.

Selleks, et teil oleks kõige põhjalikum info laenude kohta oleme koostanud Eesti suurimatest laenuettevõtetest nimekirja, samuti oleme vastanud inimestel korduma kippuvatele küsimustele laenu võtmise või mõnesse teise finantskohustusse sisenemise kohta.

Laenud-levinumad küsimused.

Kui kiiresti on võimalik laenu kohta otsus saada?
Laenu otsuse saamise kiirus oleneb paljuski sellest, millist laenuteenust te kasutate. Tänapäeval käib see üldiselt kiiresti. Kõige kiiremini saate tõenäoliselt kiirlaenu otsuse, pisut kauem võib aega võtta suurema laenu nagu näiteks kinnisvara tagatisel laenu otsuse saamine. See tuleneb lepingutingimustest, mis eeldavad kinnisvara hindamist, laenukomisjoni kokku tulemist, jne. Samuti on oluliseks faktoriks laenuettevõtte lahtiolekuajad.
Kui kiiresti on võimalik laenu kohta otsus saada?
Kas nädalavahetusel saab ka laenu võtta?]Jah nädalavahetusel on võimalik laenu võtta, kuid neid ettevõtteid, mis selliseid võimalusi pakuvad on vähem. Selline võimalus avaneb, kui olete eelnevalt kasutanud kiirlaenu teenust ja olete mõne sellist teenust pakkuva ettevõtte püsiklient. Targem oleks laenu taotleda siiski tööpäevadel või hiljemalt reedel ja töötundide ajal, siis võite kindel olla, et see teie arvele ka laekub. Pange tähele, et Eesti pangad töötavad nädalavahetusel aeglasemalt ning laenu laekumisi erinevate pankade vahel ei pruugi toimuda.
Kui kiiresti on võimalik laenu kohta otsus saada?
Kui palju mulle laenu antakse?]Laenata võib vastavalt vajadusele ja laenu suurusjärk oleneb kasutatavast teenusest. Kui võtate kiirlaenu jäävad summad vahemikku 100-1000 eurot, kui kinnisvara tagatisel laenu, siis eraisikuna antakse teile maksimaalselt 200 000 eurot, see oleneb ka teie tagatise väärtusest. Tarbimislaen on 500-5000 eurot.
Kui kiiresti on võimalik laenu kohta otsus saada?
Kui kiiresti saab laenu kätte?]Jällegi oleneb see sellest, millist laenu ja milliselt ettevõttelt võtate, samuti millal teete ära laenu taotluse. Kui taotlete tavalist kiirlaenu ning teie isik on laenufirma poolt juba tuvastatud võib laenu saamine oma arveldusarvele aega võtta 15 minutist kuni paari tunnini. Kui te peate laenu saamiseks oma isikut tuvastama, siis selleks tuleb pöörduda, kas ettevõtte kontorisse, Omniva postkontorisse või R-kioskisse. Paljud laenu väljastavad ettevõtted võimaldavad kliendil end ka ID-kaardi abil internetis tuvastada.

Kauem võtab aega laen kinnisvara tagatisel või laen auto tagatisel, sest sellist tüüpi laenud eeldavad vara hindamist, jne protseduure, enne laenu kohta otsuse tegemist. Üldiselt kaalutakse suuremaid laenusid kauem aga nädala jooksul peaks otsus laenu kohta siiski vastu võetud olema.

Laenude tagastamine

Kas laenu võtmisel peab mingeid tasusid maksma?

Iga laen maksab laenajale rohkem kui ta laenu võtab. See tähendab, et laenu põhiosale lisanduvad veel igasugused tasud. Lisatasudeks võivad olla lepingutasud, laenu avamise tasu, hooldustasu, intress, jne.

Ettevõtted võivad laenuga kaasnevaid tasusid erinevalt nimetada.

Tihti on ettevõtetel, mis pakuvad kiirlaenu kampaaniad, kus uued kliendid saavad laenu makstes põhisummale peale ainult 1 euro, siiski tasuks kiirlaenu võtmist põhjalikumalt kaaluda, sest nende intressid on tavaliselt kõige kõrgemad.

Kas laenu tagasimakse tähtaega on võimalik pikendada?

Enamik laenu andvatest ettevõtetest pakub sellist võimalust ning selline laenumakse edasilükkamine on alati tasuline. Selle asemel võiks laenu jõukohasteks osamakseteks teha ja maksta osade kaupa, sest edasilükkamise tasu laenu põhiosa ei vähenda, seda maksate nii-öelda “tühja“. Laenu on võimalik edasi lükata päevade võrra. Kiirlaenu tavaliselt 5, 15 või 30 päeva.

Kas ilma intresse maksmata on võimalik laenu võtta?

Jah, kuid tavaliselt meelitatakse selliste pakkumistega laenu võtma uusi kliente. Olemasolevatele kiirlaenu klientidele enam nii häid pakkumisi millegi pärast ei tehta. Sellise laenu perioodiks on 30 päeva.

Kui pikaks ajaks on võimalik laenu võtta?

See oleneb otseselt laenu suurusest ja laenufirma poolt pakutavatest võimalustest. Üldiselt on valikud üpriski paindlikud ning võite laenu võtta selliseks perioodiks nagu soovite. Suurematel laenudel on pikemad tagasimakse perioodid. Kiirlaen eeldab üldiselt 30-90 päeva jooksul tagastamist, kuid ka sellise laenuliigi puhul on erandeid. Kontrollige enne laenamist kindlasti ettevõtte kodulehekülge, kus selle kohta rohkem infot peaks olema.

Kui võtate tarbimislaenu, siis ulatuvad selle tagasimakseperioodid kuni 5 aastani, seda juhul kui laenate maksimaalses ulatuses.

Laenud – tingimused ja erandid

Kas osalise tööajaga töötamisel antakse laenu?

Suure tõenäosusega küll, kuid suurt rolli laenu võtmisel mängivad sellisel juhul laenu summad, teie muud kulutused ja konkreetse laenufirma tingimused.

Paljud kiirlaenu andvad ettevõtted küll soovivad, et nende klientidel oleksid täistööajaga töökohad ja laekuks vähemalt minimaalne netopalk, kuid maksehäirete puudumisel ei tohiks ka osalise ajaga tööga laenu võtmisel probleeme tekkida.

Loomulikult peab netopalk olema püsiv ehk stabiilne.

Mida teha, kui laenutaotlus tagasi lükatakse?

Laenutaotlus lükatakse tagasi mitmetel erinevatel põhjustel. Esimesena võib välja tuua selle, et laenu andev firma ei pidanud teie netopalka ehk sissetulekut piisavaks.

Teiseks võivad takistuseks saada maksehäired või kehtivad kiirlaenud. Ettevõtted ei soovi juurde laenata isikutele, kes pole oma eelmisi kohustusi tagasi maksnud, sest arvavad et vana laenu kaetakse uuega. Samuti on laenu võtmisel oluline ka see, et teie kulud oleksid kontrolli all.

Laenu andev ettevõte peab olema kindel, et teile jääks peale kulutuste tasumist piisavalt raha, et enda elementaarsete vajaduste, nagu toit, elukoht, jne kulud katta. Juhul, kui neile jääb mulje, et te seda ei suuda, on teie netopalk nende jaoks liiga väike ja laenutaotlus lükatakse tagasi.

Kui nii juhtub, siis võiteproovida laenu võtta mõnelt teiselt ettevõttelt, mis sarnaseid teenuseid pakub või proovida võtta väiksem laen.

Kes saavad laenu taotleda?

Laenu saavad vähemalt täisealised ning maksimaalselt 70-aastased Eesti kodanikud või siin alalise eluloaga viibivad isikud, kellel on stabiilne netopalk, puuduvad võlgnevused ning maksehäired.

Samuti peab laenu võtval isikul olema isiklik arveldusarve mõnes Eesti pangas.

Mõned kiirlaenu ettevõtted nõuavad ka sissekirjutust, mis oleks registrist kontrollitav, kuid selliseid on vähem. Teatud laenuliikide taotlemisel peab inimene olema vähemalt 22-aastane, selliseks laenuks on näiteks tarbimislaen. Laenu tingimuste puhul mängib suurt rolli ka laenatav summa.

Kas maksehäiretega saab laenu võtta?

Üldjuhul mitte, kuid leidub ka mõningaid erandeid. Üldiselt kantakse maksehäired registrisse ja ilma täiendava tagatiseta pole maksehäiretega inimesed kindlasti võimalik laenu võtta.

Lisaks peab inimene tõestama, et on oma eelnevalt laenu võlgnevused ära maksnud ning tema netopalk on suurenenud.

Kui võtate kinnisvara või auto tagatisel laenu on tõenäosus suurem, kuid siiski võidakse teie taotlus tagasi lükata. Maksehäired kaovad registrist maksimaalselt 7 aasta möödudes.

Kas 18-aastane saab kiirlaenu võtta?

Jah, saab juhul kui ta käib tööl ja saab vähemalt viimased 6 kuud Eestis kehtestatud miinimum netopalka. 18-aastased saavad võtta kiirlaenu, kuid tarbimislaenu võtmiseks peab inimene olema vähemalt 22-aastane.

Tagatiseta laenud -muud küsimused

Kas kiirlaen on päriselt nii kõrge intressiga?

Kiirlaen on oma olemuselt teistsugune laen kui näiteks pangalaen. Sellise laenu taotlemine on palju lihtsam ja kiirem, sellest tuleneb ka suurem teenustasu ja intressid. Kuna kiirlaenu pakkuvaid ettevõtteid on tänapäeval palju, siis vaadake ringi, leidub kindlasti ka odavamaid.

Teine põhjus miks kiirlaen võib kallim tunduda on see, et tagasimakseperioodid on lühemad. Kokkuvõtted tasute intressi, mis pangalaenu korral oleks jaotatud aastate peale kõigest paari kuuga ja sellepärast võib kiirlaen teile kallim tunduda.

Kui soovite võtta suuremat laenu kui paarsada eurot, siis kaaluge tarbimislaenu, sest selle intressid on tavaliselt madalamad. Aastane kiirlaenu intress jääb tavaliselt 50% juurde laenatud summast, seega tasub enne laenu võtmist põhjalikumalt järele mõelda.

Mis on väikelaen?

Nagu nimetusest tuletada võib on väikelaen väiksemate laenusummadega laen, tänapäeval on väikelaen tavaliselt smslaen, tarbimislaen või mõne muu nimega laen, mille laenusumma ulatubkõigest paari tuhande euroni.

Laenude nimetused olenevad laenuettevõtete enda eelistustest, need võivad oma iseloomult üpriski sarnased olla.

Mille pärast laenu võetakse?

Väiksemate laenude puhul nagu kiirlaen või tarbimiselaenlaenuandja tavaliselt põhjendust ei küsi ja eks laenamise põhjused ole inimestel erinevad.

Võib juhtuda, et palk ei laeku õigel ajal või et on tekkinud mõni ettenägematu kulutus, jne. Kindlasti ei tohiks uut laenu võtta, kui teil on probleeme olemasoleva laenu tagasimaksmisel. Selle asemel hinnake ümber oma tulud ja kulud ning üritage nendega targemini toimetada.

Kiirlaen

Kiirlaen on kõige väiksemate laenusummadega laen maailmas, samuti on selle taotlemine ja kättesaamine kiire ja lihtne. Laenud algavad summast 50 eurot ja ulatuvad maksimaalselt 1000 euroni. Eesti pangad näiteks nii väikseid summasid üldse ei laenagi. Kiirlaenu plussiks peetakse selle valutut ja kiiret taotlemist ning paljud laenufirmad võimaldavad seda teha kodust lahkumata.

Laenu taotlust on võimalik täita mistahes ajal, kasvõi öösel. Kui seda teha tööpäeval on laenusumma laenaja arvel maksimaalselt 3 tunniga, olles püsiklient on võimalik laen kätte saada isegi 15 minutiga. Laenu kättesaamise kiirust mõjutab ka laenaja pangakonto asukoht, selleks kasutage Eestis levinumaid pankasid nagu SEB ja Swedbank.

Milliseid andmeid laenuandja küsib?

Enamik laenu võtmiseks vajalikke andmeid saate kirja panna veebilehel tehtavasse avaldusse. Kui see on esitatud võtab lennufirma teiega täpsustuste tegemiseks ühendust. Kui võtate laenu esimest korda siis peate vastavavalt “Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise“ seadusele oma isiku tuvastama. Seda tuleb teha ainult üks kord, edaspidi laenu võttes isikutuvastuse protsessi enam kordama ei pea. Paljud laenu andvad ettevõtted võimaldavad teil oma isikut tuvastada kodust lahkumata ID-kaardi abil.

Olenevalt sellest, millises summas te soovite laenu võtta on ka kiirlaenu ettevõttel õigus küsida teie viimase 6 kuu sissetulekut tõendavat pangaväljavõtet. Teie netopalk peab olema vähemalt Eesti miinimumpalk. Samuti kontrollitakse enne laenu andmist maksehäirete registrit.

Miks peaks meie veebilehte aeg-ajalt külastama?

Seda võiks teha juhul, kui soovite laenu võtta ja selle kohta põhjalikumat infot saada. Oma veebilehele üritame lisada kõige uuemat infot kõikide laenuliikide kohta, sealhulgas räägime lähemalt sellest, mis on kiirlaen, tarbimislaen, laen auto tagatisel, laen kinnisvara tagatisel, jne. Samuti kirjeldame erinevaid olukordi, mis võivad laenu võtmisel tekkida ja anname nõu, kuidas sellistes olukordades käituda.

Lisaks on teil võimalus võrrelda, milline laen on kõige soodsam, parimate tingimustega, jne. Infot anname ka konkreetsete laenu andvate ettevõtete kohta eraldi ning seletame lahti nende poolt pakutava laenu mudeli. Kõige parem on see, et meilt saadav info ei maksa teile midagi, samuti on teil võimalus oma arvamust avaldada.

Enne laenu võtmist võrrelge kindlasti teenusepakkujaid, nii leiate endale kõige paremini sobivama.

Laenud Internetist

Tänapäeval pole enam paljude teenuste tarbimiseks vaja kodust lahkuda, sama kehtib ka laenu võtmisel. Elu on mugav, kuid siiski tasuks laenates omada piisavalt infot, et teha võimalikult hea otsus. Erinevate laenuteenuste nagu kiirlaen, tarbimislaen, krediidikonto, hüpoteeklaen, jne maksumus teile kui kliendile võib erineda mitmesaja euro ulatuses.

Odavad laenud meeldivad teile kindlasti rohkem, kui selline kus iga liigutus maksab. Selleks tuleb enne laenu võtmist tutvuda erinevate teenusepakkujate tingimustega ja neid omavahel võrrelda.

Kiirlaenu võtmise vajadus võilaenudb tekkida ootamatult, ilma et te seda oleksite planeerinud. Puruneb mõni teile vajalikest kodustest seadmetest või näiteks auto, mida kasutate tööl käimiseks. Laenu võtmise vajadus tuleneb ka sellest, et paljudel inimestel ei ole selliste olukordade likvideerimiseks sääste. Kust siis raha võtta?

Kuigi öeldakse, et laen on võõra oma, siis laenamises pole iseenesest midagi halba, probleemid tekivad pigem siis, kui inimene ei oska laenuga ümber käia ega tagasta seda õigeaegselt. Selleks peab olema kohusetundlik ja endale olukorra tõsidusest aru andma ning järele mõtlema: “Kas ma ikka vajan seda laenu?“

Laenu võtmise vajadusel analüüsige oma praegust finantside kasutust, netopalka, väljaminekuid ja enne kui langetate lõpliku otsuse veenduge, et saate endale laenu üldse lubada. Kuigi laenu võtmine on internetist nii lihtsaks tehtud, et sellega saaks hakkama ka laps, ei pea see tähendama, et selline laen on väiksem kohustus kui näiteks pangalaen.

Võttes kiirlaenu, tarbimislaenu või mõnda teist sarnast laenu pidage meeles ka seda, et kui soovite lähemas tulevikus pangast laenu saada võib see osutuda problemaatiliseks. Eesti pangad ei pea kiirlaenu ehk smslaenu võtmist heaks näitajaks, sest nende arvates peaks inimene oma finantskohustustega ise hakkama saama.

Enne reaalselt laenu võtmist mõelge ehk saavad teid aidata näiteks perekond, sõbrad, lähedased, sellisel juhul ei olegi teil vaja näiteks sms laenu võtta. Siiski, kui teil pole selliseid inimesi, kellelt laenata, siis midagi häbiväärset pole ka kiirlaenu võtmisest, on seegi laen nagu iga teine. Peamine on võetud laen õigeaegselt tagasi maksta.

Ärge unustage, et ka kiirlaen on finantskohustus ja sellesse ei tasuks kergekäeliselt suhtuda. Seega, ärge suhtuge laenu võtmisesse nagu poest kommi ostmisesse. Kui teie majanduslik olukord on ebastabiilne võiksite laenu võtmise asemel hoopis säästmise kasuks otsustada.

Nipp raha säästmiseks!

Laenu asemel võiksite mõelda krediitkaardi omamisele, mida ootamatute kulutuste puhul kasutada saate. See on laenu võtmisele hea alternatiiv, sest raha sellel on koheselt kasutatav ja selle tagasimaksed on tavaliselt väiksed. Samuti ei pea te oma rahakasutust pangale põhjendama.

Kuna laenumaailm on tänapäeval pidevas muutumises, siis tasuks enne laenu võtmist ennast sellega põhjalikumalt kurssi viia. Kiirlaenu pakkuvad ettevõtted viivad pidevalt läbi uuendusi, et oma teenuseid paremaks muuta. Seega ei pruugi laenu võtmise tingimused erineval ajal enam samad olla. Rohkem infot laenude kohta leiate ka erinevatest artiklitest. Hea on see, kui inimesed räägivad oma kogemustest ja avaldavad arvamust.

Millised laenud sobivad teile kõige paremini?

KiirlaenKiirlaen

Laenuliik, mille nimi juba viitab laenu kiirele kättesaamisele. Turul olevatest laenudest kindlasti kõige lihtsamini võetav ning ei sisalda nii palju paberimajandust kui pangast võetav laen. Laenusummad on väiksed 50-1000 eurot, intress on sellevõrra jälle kõrgem. Tagatist sellise laenu võtmisel ei nõuta, sageli pole ka vajalik tõestada sissetulekut, see oleneb pigem laenu summast.

Tarbimislaen, teisisõnu väikelaen

Sellise laenu summad on suuremad kui smslaenu omad, intressid on pikema tagasimakseperioodi tõttu madalad. Tarbimislaen võib olla nii tagatiseta kui tagatisega laen. Laenu summad on üldiselt kuni 5000 eurot. Väikelaenu võtmisel on vaja esitada viimase 6 kuu pangaväljavõte.

Tagatisega laenud: laen auto tagatisel, laen kinnisvara tagatiselTagatisega laenud: laen auto tagatisel, laen kinnisvara tagatisel

Selline laen on veel tuntud ka nime all hüpoteeklaen. Kogu laenamise protsess on pisut keerulisem ning sisaldab tagatiseks oleva vara hindamist. Laenuotsuse tegemiseks tuleb kokku vastav komisjon, kes laenu võtta sooviva inimese krediidivõimekust hindab. Laenusummad on suured, eraisikule laenatakse kinnisvara tagatisel kuni 200 000 eurot, olenevalt kinnisvara väärtusest. Intressid on sellisel laenul jällegi madalamad, kuna tagasimakseperiood on pikem, kui võttes kiirlaen või tarbimislaen.

Krediitkaart või krediidikonto

Krediitkaart on teenusena olemas juba väga pikka aega ning seda pakuvad kõik Eesti Pangad. Krediitkaardi või krediidikonto saamisel mängib rolli teie netopalk. Krediitkaardi summad võivad jääda vahemikku alates paarisajast eurost kuni paari tuhandeni. Nende suureks plussiks on üldiselt madalad intressid, raha kohene kättesaadavus ning võimalust internetis tehtavate ostude eest tasuda. Inimesed, kes reisivad palju teavad, et krediitkaardi puudumisel on lennupileteid sageli keeruline osta. Krediitkaart on mitmekülgne, sest te võite seda kasutada aga kui vajadust pole, siis võib ta teil igaks juhuks lihtsalt olemas olla.

Refinantseerimislaen

RefinantseerimislaenKui olete sattunud olukorda, kus avastate et minevikus võetud laenud on ebamõistlikult kallid võite kaaluda olemasolevate laenude refinantseerimist odavama laenuga. Refinantseerimislaenu eesmärgiks on inimese kulutusi optimeerida. Kindlasti ei peeta refinantseerimiseks uue kiirlaenu või smslaenu võtmist, et vana laenu makseid tasuda.

Kui teil tekivad laenu tagasimaksmisel probleemid konsulteerige firmaga, kust te laenu võtsite. Nad aitavad teid kas maksepuhkuse pakkumisega või mõne teise lahendusega. Võimalusi kehvadest majanduslikest seisudest välja tulla on alati, tuleb nendega ainult kursis olla.

Erinevad laenamisvõimalused täienevad pidevalt. Laenu saamine pole enam võimatu isegi siis, kui teil on väiksem netopalk. Siiski tasuks kursis olla põhjalikuma infoga ja teada erinevate laenude plusse ja miinuseid enne, kui laenu võtate. Sellisel juhul pole laenu vaja hiljem refinantseerida ja maksate selle tagasi suurema tõenäosusega. Laenu võttes tasuks mõelda ka selle eesmärgile, milleks ja kas laenu ikka vaja on?

Kui see on selge, siis on õige laenu leidmine internetist kõigest minutite küsimus. Olgu selleks siis väike kiirlaen, suurem laen kinnisvara tagatisel, laen auto tagatisel või hoopis väikelaen – alati tasub tutvuda mitmete omavahel konkureerivate laenufirmade pakkumised, sest nii leiate kindlasti täpselt sellise laenu, mis vastab teie vajadustele.

FerratumBank laen

[ratings]