Tekkisid ootamatud väljaminekud, autoprobleemid või vedas tehnika alt, kuid palgapäevani on veel aega ja sääste napib, mida siis teha? Üheks võimaluseks paljudest on võtta kiirlaen, seda saab teha ka nädalavahetusel.

Kui eelnevalt arvasite, et nädalavahetusel laenu võtmine on võimatu, sest laenufirmad ei tööta, siis siinkohal te eksite. Tänapäeval on enamik teenuseid saadaval 7 päeva nädalas.

Võimalusel soovitame laenu taotlus ära teha vähemalt reedel, siis võite laenu saamises kindel olla. Seda muidugi juhul kui täidate ära laenamiseks seatud nõuded, sealhulgas omate stabiilset sissetulekut.

Kaua võtab aega nädalavahetusel laenu saamine?

Kui võtate laenu esmakordselt on teil vaja läbida isikutuvastus. Paljud kiirlaenu andvad ettevõtted on kasutusele võtnud ID-kaardi põhise isikutuvastamise ja seda on võimalik teha kodust lahkumata. Mõnedel juhtudel on isiku tuvastamiseks vaja külastada laenuandja kontorit või postkontorit.

Juhul kui vastate kõigile laenu saamise nõuetele, isikutuvastus on tehtud ning taotluse vastus positiivne, siis saate laenusumma olenevalt teie pangast oma arveldusarvele kõigest 15 minuti jooksul. Pühapäeval on laenu kättesaamine pisut keerulisem pangaülekannete kiiruse tõttu, kuid kui teil on sama pank, mis laenuandjal peaks laen teie arvele siiski laekuma. Seda saate laenu pakkuva ettevõtte koduleheküljelt eelnevalt järgi kontrollida.

 

Leia parim ja soodsaim laen siit.

Kõige enam kasutatavad Eesti pangad on:

  • SEB- enamik laenudega tegelevaid ettevõtteid omab selle panga kontot;
  • SWEDBANK – suurpank, kelle teenuseid kasutavad samuti paljud ettevõtted;
  • LHV –on kasvava populaarsusega pank, kuid antud hetkel ükski laenu pakkuv ettevõte nende pangakontot tehingute tegemiseks ei kasuta, seega saabub selle panga arveldusarvele võetud laen arvatavasti järgmisel päeval.
  • NORDEA –kasutajate arvu poolest kolmas pank Eestis. Enne laenu võtmist veenduge, kas laenupakkuja kasutab seda panka.

Isikutuvastusest lähemalt

Tulenevalt Eesti Vabariigis kehtivast “Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadustest“ peab laenu sooviv isik läbima isikutuvastuse. Selleks on olenevalt laenuandjast mitu võimalust: ID-kaardiga, külastades laenuandjat või Omniva postkontorit. See on ainuke põhjus, miks kiirlaenu või mõne muu laenu võtmine viibib.

Kaua võtab aega isikutuvastus?

Iseenesest on isikutuvastus kiire protseduur. Suundudes laenu saamiseks enda isikut tuvastama kontrollige kindlasti tuvastuspunktide lahtiolekuaegasid.

Pisut aega võtab ka teie kui laenu saaja informatsiooni edastamine. Üldiselt peaks asjad aetud saama kõigest paari tunniga.

Suur osa firmadest, kes pakuvad teenuseid, nagu kiirlaen, tarbimislaen, sms laen, jne võimaldavad teil laenu saamiseks oma isik tuvastada interneti teel.

Selleks on teil vaja ID-kaarti, ID-kaardilugejat ja kehtivaid paroole. Kogu protsessi juhised on leitavad laenufirma veebilehel. Sellisel juhul on identifitseerimine automaatne protsess ning laen laekub teie arveldusarvele palju kiiremini.

Enne laenu võtmist tutvuge kõigi laenuettevõtte leheküljel oleva infoga. Vaatamata sellele, et kiirlaenu või smslaenu võtmine on kiire ja lihtne protsess on see siiski kohustus ja seda ei tasuks kergekäeliselt võtta. Tasuge oma laenud alati õigeaegselt, nii veendute selles, et teil on võimalus ka tulevikus mugavaid kiirlaenu teenuseid kasutada.

Püsikliendina on laenu võtmine veelgi lihtsam. Selleks pakuvad paljud laenuettevõtted võimalust sms-i saata ja selle teel laenu võtta.

Sellepärast võib kiirlaen kanda ka nime smslaen. Laenu kättesaamine on püsikliendile kõigest minutite küsimus, samuti pakuvad ettevõtted erinevad püsikliendi soodustusi. Parimate pakkumiste saamiseks tasub teenusepakkujate lehekülgedel põhjalikumalt ringi vaadata ja leida selline laen, mis teile oma tingimuste poolest kõige paremini sobib. Kindlasti lugege ka teiste arvustusi kiirlaenu firma kohta.