Kuidas võtta madala intressiga laenu?
Loomulikult on inimeste põhiliseks küsimuseks laenu võtmisel see, kuidas nad saaksid kokku hoida, üle maksta ei soovi meist keegi. Laenu võtmine on tõsine otsus ja sellega peaks kaasnema pikem eeltöö, mis võimaldab üles leida turu kõige madalama intressiga laenu.
Kui räägime Eesti laenuturul olevatest laenudest, siis on endiselt kõige soodsam laenu võtta pangast ning kiirlaen on kõige kallim laenutoode turul. Sinna vahele mahuvad erinevad tarbimislaenud ja väikelaenud, mis hakkavad pankade väljastatavatele soodsatele laenudele oma tingimuste poolest juba järele jõudma.
Kui soovite laenu võtta võimalikult madala intressiga, siis tuleb erinevaid laenusid ja nende tingimusi omavahel võrrelda. Samuti peaks olema selge millisel otstarbel laenu võetakse. Tuvastades laenu otstarbe on selge, millised laenud teile sobivad ning siis saab juba uurima hakata, kui soodsalt neid võimalik võtta on.
Kuidas valida enda jaoks kõige soodsam laen?
Nagu eelnevalt juba mainitud on laenu võtmisel oluline selle eesmärk. Näiteks ootamatute väljaminekute korvamiseks kasutatakse kõige enam kiirlaenu ning ei saa väita, et see võrreldes teiste laenudega soodne oleks. Siiski saate enda jaoks valida kiirlaenudest soodsaima, mis vastaks teie nõuetele, kuid sama oleks soodne.
Tarbimislaenu ja väikelaenu võetakse näiteks auto ostmiseks, remondi tegemiseks, reisimiseks, õpingute rahastamiseks, jne põhjustel. Kui võrrelda omavahel tarbimislaenu, väikelaenu ja kiirlaenu, siis võib kindlalt väita, et kaks esimest on oma intresside poole pealt soodsamad, kui kiirlaen.
Õige laenu leidmiseks tuleb otsustada esmalt laenu eesmärk, siis asjaolu kui kaua soovite seda tagasi maksta, kas laenu osamaksete edasi lükkamise võimalus on teile oluline, kindlasti on omal kohal soodsaima intressiga laenu otsimisel ka laenu suurus.
Mida peale laenu intresside veel võrdlema peaks?
Madal laenu intress ei tähenda alati soodsat laenu, sest laenu võtmisega kaasnevad omad kulutused, nagu näiteks lepingu sõlmimise tasu ja laenu haldamise tasu. Oluline on, et kõik need lisakulutused oleksid mõistlikud, sest ainult nii saate võtta enda jaoks soodsa laenu.
Kui võtate pikaajalise ja suurema laenu on neil esmapilgul nähtamatutel lisakulutustel suur roll selles, kui kalliks laen teile kujuneb. Kui suudate kõik need laenu võtmisega kaasnevad kulutused hoida madalad, saate nii soodsa laenu, kui üldse võimalik.
Kuidas tekivad laenude intressid?
Võttes mistahes laenu, kujunevad nii mõnedki tingimused sealhulgas intress personaalselt. Kui teil on stabiilne netopalk, hea sissetulek ja vähe kulutusi, saate kindlasti parema intressi. Laenukalkulaator mis on välja toodud laenu väljastava ettevõtte kodulehel annab teile laenu ja selle maksumuse kohta ligikaudse hinnangu ning seda ei tasu tõe pähe võtta.
Olenevalt oma vajadustest kaaluge erinevaid laenu võtmise võimalusi, sest turul on neid praegu kättesaadaval palju ning nende omavahelise konkurentsi tõttu on klientidel võimalik laenu võtta äärmiselt soodsatel tingimuste.
Kas kiirlaen on kõrge intressiga laen?
Milles oleneb laenu intressi suurus?
Laenu intressid on paika pandud olenevalt laenust, selle iseloomust ja ettevõttest, mis seda pakub. Kiirlaenude puhul on oluline, et need on lühiajalised, mis tähendab, et mida kiiremini te kiirlaenu tagasi maksate seda soodsam see teile tegelikult on.
Enamik kiirlaenu andvatest ettevõtetest pakub ka maksete edasilükkamise võimalust. Kuigi see võib esmapilgul väga ahvatlev tunduda, kasutage seda võimalust äärmisel juhul. Kui võtate kiirlaenu või mistahes muu laenu maksmisest puhkust, siis suurendate nii oma laenu intresse ning kogumaksumust.
Mis vahe on intressimääral ja krediidi kulukuse määral?
Intress on tasu, mida maksate laenu väljastanud ettevõttele nende raha kasutamise eest. Seda arvestatakse protsentuaalselt laenu summast. Krediidi kulukuse määr hõlmab kõiki neid kulutusi, millest laen koosneb, näiteks lepingu sõlmimise tasu või laenu halduskulud. Krediidi kulukuse määr võtab kokku selle, kui palju laen teile koos kõikide kulutustega maksma läheb.
Neid näitajaid tasub laenu võtmisel kindlasti jälgida, kui üks või teine tundub teile liiga suur, siis otsige edasi, kindlasti leidub ettevõte, mis annab madalamate kulutustega laenu. Mõlemad laenu näitajad peaksid olema tasakaalus.
Laen mille intressid on 10% ja krediidi kulukuse määr 60% on kindlasti kallim laen, kui selline mille intressid on 20% aga krediidi kulukuse määr 25%. See on lihtne võrdlusmeetod, mis aitab teil teada saada, milline laen on teie jaoks soodsaim.
Kaastaotlejatega laenu võtmine
Kui teil peaks tekkima soov võtta laenu koos oma abikaasa või elukaaslasega ning teil pole maksehäireid ning te omate stabiilset igakuist netopalka, pole laenu saamises mingit probleemi.
Kui pöördute laenu saamiseks koos kaaslaenajaga laenufirma poole, siis saate kindlasti soodsama intressi.
Pank näeb sellist olukorda, kus laenajaid on rohkem kui üks enda jaoks soodsana, sest laenu tagasi maksmise eest vastutab mitu inimest, kelle poole oma raha kätte saamiseks vajadusel pöörduda.
Võite kindlasti arvestada sellega, et kaastaotlejaga laenul on madalamas intressimäärad, sest risk on laenu väljastava ettevõtte jaoks paremini hajutatud.
Kodulaenu võtmisest lähemal
Kodulaen on üldiselt soodne ning paindlik laen, millel enamasti on tagatis. Kas võtate laenu juba olemasoleva vara abil või siis ostate uue kodu, mis läheb ise automaatselt laenu tagatiseks. Kodulaenu puhul on oluline silmas pidada, et kui te oma laenu osamakset ei tasu, siis tagatiseks olev vara võõrandatakse teilt.
Kuna kodulaen on pikaajaline suuremas summas laen, siis on selle intressid kindlasti madalamad, eriti sellepärast, et inimene peab suutma pikkade aastate jooksul oma laenu ka ära tasuda.
Pole oluline, milline on teie eesmärk laenu võtmisel, mis loeb on see, kui tutvute laenu tingimustega ja nendest aru saate. Kindlasti ärge tehke seda viga nagu paljud inimesed ja lugege kindlasti enne allkirjastamist laenu sõlmimiselt vormistatud leping.
Ainult laenupakkumisi omavahel võrreldes leiate kõige madalama intressiga laenu, millest võib teile palju kasu olla.
Hoiatusena võiksite meeles pidada, et kui mõni laenupakkumine on teie arvates liiga hea, siis kontrollige seda pakkuva ettevõtte tausta. Turg on tänapäeval paremini reguleeritud, kui kiirlaenu hiilgeaegadel, kuid ettevaatlikus ei tee siiski laenu võtmisel paha, pigem on kasulik.
Laenake mõistlikult ja nautige oma laenu eesmärgipäraselt