Laen, selle pikendamine ja maksepuhkuse taotlemine

Elus võib vahel tekkida olukordi, kui asjad ei lähe plaanipäraselt. Sarnast olukorda võib ette tulla ka laenu võtmisel ja selle tagasimaksmisel.

Ettenähtamatud olukorrad nagu hilinenud palk, vähenenud netopalk, purunenud külmik, mis on vaja asendada või mõni teine ootamatu kulutus ja ongi teie eelarve tasakaalust väljas ning võib juhtuda, et teil pole piisavalt raha oma laenu tagasi maksmiseks.

Olenemata sellest kas teie poolt tarbitav teenus on kiirlaen ehk sms laen, tarbimislaen, kinnisvara tagatisel laen, kodulaen või mistahes muu laen – muretsemiseks pole põhjust, sest enamik laenufirmasid pakub võimalust võtta maksepuhkust.

Vahel võib juhtuda, et olete valinud oma laenu perioodiks liiga lühikese aja ning nüüd, kui esineb ootamatuid kulutusi pole teil sellise laenusumma tagasi maksmiseks piisavalt vahendeid. Kuigi lühem laenu periood pakub teile odavamat laenu, siis tasuks laenu võttes mõelda selle tagasimaksmise enda jaoks lihtsamaks muutmisele igas olukorras, ka siis kui teie netopalk ja muud sissetulekud vähenevad.

Laenu pikendamine ning maksepuhkuse võtmine võib kõlada ahvatlevalt, kuid arvestage sellega, et tegu pole tasuta teenusega. Laenu tagasimakseperioodi pikendamine on tasuline ning tasu on igal laenufirmal erinev. Tavaliselt on see küll odavam kui laenu osamakse, kuid sellise pikendamisega kaasneb ka laenu kallinemine, sest pikendamise eest makstes laenu põhiosa ei vähene.

Võrdlustabelist leiad ettevõtted, kes lubavad pikendada laenu tagasimakse perioodi.

Laen Summa Tähtaeg Intress
Cooppank.ee 300-15000€ 6-60 kuu al 9.9% taotle »
Bigbank.ee 500-25000€ 12-60 kuu
al 9,9% taotle »
Inbank.ee 300-10000€ 6-60 kuu
al 12,9% taotle »

Millal taotled laenu pikendamist?

Selleks, et laenu tagasimakse tähtaega pikendada tuleks laenu pikendada enne selle maksekuupäeva, näiteks nädal aega varem. Kui olete võtnud kiirlaenu ehk smslaenu, siis selliste laenudega tegelevad firmad võimaldavad laenu pikendamist 5, 15 või 30 päeva haaval. Selline võimalus laenu tagasimaksetähtaega pikendada on hea näiteks siis, kui on juhtunud, et teie palk jääb hiljaks.

Suuremate laenude puhul nagu näiteks hüpoteeklaen on teil võimalus taotleda pikemat maksepuhkust. Täpsema info saamiseks võtke ühendust teile laenu andnud ettevõttega ja nad selgitavad teile oma ettevõtte laenu tähtaja pikendamise tingimusi.

Kas ja kui palju maksab maksepuhkuse võtmine või laenu pikendamine?

Üldiselt on laenu pikendamine või maksetähtaja pikendamine tasuline teenus, siiski on selle maksumus soodsam.

Maksepuhkuse vormistamise tasu jääb paarikümne euro kanti, sellele võivad lisanduda ka muud tasud.

Samuti tuleb laenu tagasimaksetähtaja pikendamisel arvestada kasvavate intressidega, mis pikendatud laenuperioodile lisanduvad.

Siinkohal pole erandiks ka väikelaen ja kiirlaen, mille pikendamine kliendile tavaliselt kõige rohkem maksab, keskmiselt 5-15% laenusummast. Põhjalikuma teabe saamiseks soovitame tutvuda oma laenulepinguga või võtta ühendust ettevõttega, kust laenu võtsite.

Kui taotlete tarbimislaenu või kiirlaenu, kuid pole kindel, kui ruttu selle tagasi maksta suudate ega soovi võtta pikema tagasimakseperioodiga laenu, siis veenduge vähemalt selles, et ettevõte millest laenu võtate pakuks võimalust laenu pikendamiseks. See on ettevaatusabinõu, millega saate makseraskuste puhul oma elu pisut lihtsamaks muuta ning vältida maksehäirete registrisse sattumist.

Kõige targem on enne laenu võtmist, olgu selleks siis kiirlaen, smslaen või mõni muu laen, tutvuda põhjalikumalt konkreetse ettevõtte laenutingimustega, sealhulgas ka sellega, kas ettevõte pakub võimalust laenu tagasimaksetähtaega kas siis pikendada või maksepuhkust taotleda.

Kas pikendada laenu tagasimaksetähtaega või oodata palgapäeva?

Laen on kohustus nagu iga teinegi ning selle tagasi maksmist ei tasuks liiga kergekäeliselt võtta.

Maksekuupäevasid ei tasu eirata, sest iga hilinenud laenu tagasimakse päeva eest rakendub intress, mis pikema aja jooksul päris kopsakaks võib minna.

Kui teil pole laenu tagasi maksmiseks piisavalt raha, siis on soovitatav laenu tagasimaksetähtaega pikendada, tavaliselt maksab see vähem.

Nii väldite palju tekkida võivaid probleeme nagu kogunevad intressid, inkassomenetlus, maksehäirete registrisse sattumine, jne. Pea liiva alla peitmine pole kindlasti parim lahendus.

Kui teie majanduslik olukord on halvenenud, siis on soovitatav laenufirmaga koheselt ühendust võtta.

Nad pakuvad laenu tagasi maksmiseks erinevaid võimalusi, näiteks saavad nad ajutiselt laenu tagasimaksegraafikut muuta või teile mõne teise lahenduse välja pakkuda.

Võimalus laenu tagasimakseid edasi lükata tuleb tuvastada juba siis, kui laenu võtate. Isegi kui te ei arva, et teil sellist võimalust vaja läheb, võib tekkida olukord, millega te pole arvestanud, näiteks väheneb teie netopalk, puruneb mõni vajalik asi, mille peate kindlasti asendama, jne.

Olge ettenägelik ja tutvuge laenutingimustega juba enne laenu võtmist.