Laenutaotluse tagasi lükkamisel võib olla mitmeid põhjuseid, kuid enamasti on nendeks madal maksevõime ja kehv krediidiajalugu.

Kui esitate laenu väljastavale ettevõttele oma pangakonto väljavõtte ning laenuavaldus lükatakse tagasi, siis võib oletada, et ettevõtte finantsspetsialistid märkasid nende jaoks midagi ebasobivat.

Selleks võib olla, kas riskantne ostukäitumine, ebapiisav netopalk või teatud teenuste kasutamine, näiteks kasiinos mängimise puhul, kui see kajastub teie konto väljavõttel on laenu saamine praktiliselt välistatud.

See kõik annab laenufirmale märku tulevikus esile kerkida võivatest maksraskustest, millega nad riskida ei soovi.

Laenu saamise tingimused on igas laenu väljastavas ettevõttes erinevad, seega tutvuge nendega põhjalikult, enne kui laenuavaldust üldse esitama hakkate.

Lugege edasi ja saate teada, mis on kõige levinumad takistused laenu võtmisel.

Kui olete sattunud olukorda, kui laenu väljastav ettevõte lükkab teie laenutaotluse tagasi, tasub proovida laenu võtta näiteks mõnest teisest laenufirmast. Siiski on tark teada põhjuseid, mille pärast võidakse teie laenuavaldus tagasi lükata.

Maksehäired

Enne mistahes  laenu saamist, olgu selleks siis kiirlaen,smslaen või tarbimislaen, kontrollib laenufirma laenaja tausta. Juhul kui teil on registris maksehäireid tulevad need kindlasti välja ja see on üks peamisi põhjuseid, miks laenu ei anta.

Siiski on olemas veel mõned võimalused laenu saada ja maksehäirete korral, kui enne uue laenu taotlemist võiksite siiski järele mõelda, kas see on lahendus teie probleemidele ja kas teil on piisavalt vahendeid uue laenu osamaksete tasumiseks.

Laenu võtmine maksehäiretega on riskantne ja see on üheks põhjuseks, miks maksehäirete esinemisel on laenamine peaaegu võimatuks tehtud.

Kuidas maksehäirete esinemisel laenu saada?

Üks võimalus on laenu võtta eraisikult, kõige parem, kui saaksite seda teha pereliikmelt või sõbralt.

Teine võimalus on võtta tagatisega laen. Selleks peab teil loomulikult tagatis olema.

Tagatiseks sobib hästi kinnisvara või auto.

Kui võtate laenu kinnisvara tagatisel peate arvestama kinnisvara hindamisega seotud kulutustega, samuti notaritasudega, mis tähendab, et sellise laenu kõrvalkulud võivad üsna suureks osutuda.

Vaatamata erinevatele võimalustele ka maksehäiretega laenu võtta võiks seda siiski vältida või selle üle põhjalikumalt järele mõelda.

Olemasolevad maksehäired annavad märku sellest, et inimese finantskäitumine ei ole olnud just kõige mõistlikum.

Juhul, kui teie elujärg on viimase paari aasta jooksul paranenud ja maksehäired registris on teie minevikus ning teil on käesoleval hetkel stabiilne igakuine netopalk, siis võivad teatud tingimustel ka kiirlaenu andvad ettevõtted teile siiski laenu anda, sest näevad, et olete oma majanduslikku käitumist parandanud.

Siiski enamik ei pruugi seda teha, kuid tasub proovida.

Selleks, et saavutada paremad võimalused on mõistlik laenupakkujaga isiklikult kohtuda, sest veebilehe teel tehtud laenu saamise avaldused on enamasti automatiseeritud ning otsus tehakse andmete järgi, mis kajastuvad registrites ning teie poolt esitatud dokumentatsioonis.

Kui kohtute laenu andva ettevõtte esindajaga on teil võimalik ise, personaalselt mõningaid asju talle seletada ning on suurem tõenäosus, et ta teid mõistab. Isegi, kui teile antakse laenu, võivad selle tingimused olla pisut vähem soodsama, seega arvestage sellega enne kiirlaenu võtmist.

 

Ebastabiilne või väike netopalk

Laenu saamisel määrab sissetuleku stabiilsus suurt rolli, sest enamasti tuleb laenuavaldusse kirja panna ka töökoht, seega kui teete juhutöid või ajutisi töid võib laenu dokumentatsiooni täitmine olla keeruline.

Kui soovite võtta kiirlaenu, siis nõutakse teilt kuue kuu keskmise sissetuleku kinnitamist konto väljavõttega, pangalaenu saamiseks võib enamat vaja minna. Kiirlaenu miinusteks on suhteliselt väikesed summad, kuni paar tuhat. Nendega on võimalik osta väiksemaid asju, kuid mitte kinnisvara või uut autot.

Ebastabiilse sissetuleku puhul peaks sügavamalt mõtlema sellele, kuidas te plaanite oma laenu tagasi maksta.

Selle asemel, et anda ahvatlusele järele, hoida kokku laenu intressidelt ja võtta laen lühemaks perioodiks, tuleks kaaluda väiksemat laenu kuumakset ning pikemat tagasimakse perioodi, nii säilib teie maksevõime paremini.

Sissetulekuga seotud teemad on peale maksehäireid teine põhjus, miks laenutaotlus võidakse tagasi lükata, seega on enne laenu võtmist väga oluline endale selgeks teha, kas olete piisavalt maksejõuline laenu näol endale lisakohustuse võtmiseks.

Laenamise vanusepiirangud

Vanus on laenu võtmisel oluline faktor, seda eriti juhul, kui ollakse väga noor.

Mitmetel laenu andvatel ettevõtetel on noortele laenu andmisel lisatingimused. Näiteks võib laenu intress olla pisut kõrgem või laenu summad väiksemad. Laenufirma põhiline eesmärk on oma laen koos intressidega tagasi saada, sellepärast on nad noortele laenamisel ettevaatlikud.

Üks tingimus laenu võtmisel on ka see, et laenu tagasi maksmise hetkeks ei tohi inimene olla vanem kui 75 aastane.

Vanusega seonduvad tingimuse laenu saamiseks olenevad paljuski ettevõtetest ning erinevad üksteisest suuresti.

Leidub laenufirmasid, kes väljastavad taotlejatele laenu alates 21 eluaastast. Kui olete 18-aastane, siis võib mõne laenu saamine osutuda teie jaoks üsna keeruliseks, võiks öelda, et isegi võimatuks.

Eriti ranged piirangud on autolaenu ja kinnisvaralaenu taotlemisel.

Kõige olulisem laenu saamisel on see, et teil poleks maksehäireid ning, et omaksite stabiilset sissetulekut.

Samuti on laenu võtmisel tähtis see, milleks te raha kasutate. Kuigi on levinud vanasõna, et laen on võõra oma, siis eesmärgi täitmiseks võetud laen võib olla võimalus oma unistusi täita, ilma et peaksite selle pärast süümepiinu tundma.

Kindlasti konsulteerige laenu saamiseks laenunõustajaga, sest tema töö on teid aidata. Laenu võtmisel ei tohiks eksisteerida valehäbi, kui te mõnest laenuga seonduvast asjast aru ei saa.